Plecak damski skórzany

Kolekcja naszych plecaków skórzanych nie kończy się na męskich fasonach. Z dumą prezentujemy także skórzane plecaki damskie, który zdobyły popularność dzięki trwałemu wykonaniu, zastosowaniu skór naturalnych z polskich garbarni a także designowi. Przykład takiego plecaka ze skóry, poniżej:

plecaki skórzane

Ten model plecaka damskiego to flagowy fason w stylu vintage. Wykonany jest ze skóry naturalnej w połączeniu z modnym canvas-em. Oba materiały świetnie ze sobą współpracują tworząc wyjątkowy plecak skórzany dla kobiety z klasą. Wielu projektantów plecaków skórzanych dla kobiet tworzy podobne fasony w oparciu o łączenie rożnych surowców i kreowaniu dodatków damskich jak gdyby dotkniętych palcem czasu, styl ten nazywa się mianem „retro vintage”. Lubimy podglądać i naśladować takie kreacje, chętnie szukamy w nich własnych inspiracji i tym sposobem budujemy własną kolekcję skórzanych plecaków damskich.

Plecaki damskie skórzane z naszej kolekcji

Wśród plecaków ze skóry naturalnej, nad którymi pracuje nasze biuro projektowe, możemy wyszczególnić kilka podstawowych modeli, które zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli:

RodzajMateriałPrzeznaczenie
Plecak damski skórzany A4 juchtowySkóra bydlęcaCiężkie warunki pracy
Plecak ze skóry naturalnej typu” Elegante”Skóra cielęca, koziaRekreacja, spacery
Plecak ze skóry ekologicznej – syntetycznejPoliuretanCodzienne użytkowanie
Plecaczek skórzany ze skóry włoskiejSkóra cielęcaRekreacja

Jak widzimy na powyższej tabeli każdy z plecaków posiada inny rodzaj zastosowania, który wynika z użycia rożnych materiałów. Aby lepiej zobrazować Państwu dokładny wygląd i uszycie powyższych modeli, postaramy się zaprezentować każdy plecak damski skórzany na podstawie zdjęć.

Plecak damski skórzany z juchtu

Najbardziej wytrzymały z pośród wszystkich wzorów, to własnie skórzany plecak damski szyty ze skóry juchtowej. Skóra naturalna tego typu uzyskiwana jest dzięki garbowaniu w tradycyjny sposób. Wierzchna warstwa skóry jest gładka, natomiast wewnętrzna posiada mikro włoski – charakterystyczne dla materiału pochodzenia zwierzęcego i nie obrabianego dodatkowo. Przykład znajduje się na poniższym zdjęciu.

plecak damski skórzany
Fot. Plecak damski skórzany z juchtu. Szyty ze skóry o grubości 2mm, przez kaletników firmy Belveder Polska.

Cechy pozytywne tego modelu plecaków skórzanych to:

  • doskonała wytrzymałość skóry na pęknięcia
  • wysoki poziomom wodoodporności
  • elegancki naturalny wygląd powierzchni skórzanej
  • zapach, faktura, walory dotykowe – charakterystyczne tylko dla naturalnych surowców

Cechy negatywne – to przede wszystkim cena i tylko cena!

Plecaki ze skóry ekologicznej

Każdy plecak skórzany damski czy męski może być wykonany z ekonomicznych materiałów. Poliuretan, polipropylen – to najczęściej stosowane tworzywa w produkcji plecaków z eko skóry. Tego typu plecaki skórzane, nazywamy również plecakami syntetycznymi i wg. nas jest to bardziej poprawna nazwa niż plecaki ze skóry ekologicznej, która często może (ale nie musi) wprowadzać klientów w błąd. Przykład poniżej:

plecak damski
Prezentowany powyżej model, to plecak skórzany damski z materiałów syntetycznych. Model znaleźliśmy w dystrybucji sklepu internetowego Brytyjka.pl

Plecaki skórzane damskie z tworzyw sztucznych są lżejsze od plecaków ze skóry naturalnej i to ich niewątpliwy plus. Po za tym atutem, mamy już niestety tylko wady.

  • nieatrakcyjny wygląd skóry syntetycznej
  • zapach sztucznego tworzywa
  • wytrzymałość – która niestety jest mniejsza od tej jaką daje nam plecak damski skórzany uszyty z naturalnych materiałów

Plecak skórzany „Elegance” oraz „ze skóry Włoskiej”

Oba modele plecaczków posiadają podobną fakturę skóry naturalnej oraz podobną w dotyku miękkość. Zdecydowaliśmy się zatem zebrać je razem i zrecenzować w ramach jednego opisu.

skórzane plecaki
Powyżej przykład na plecaki damskie skórzane szyte z miękkiej skóry. Model w 70% został uszyty również z lekkiej tkaniny typu CANVAS. Projekt pochodzi od krawców z Warszawy, manufaktury „BRZOZOWSKI I SYNOWIE”.

Plecaki skórzane damskie z takich skór naturalnych idealne sprawdzają się tam gdzie nie będziemy ich nadmiernie eksploatować, czy obciążać. Na spacerze, czy podczas drobnych wycieczek – tam sprawdzają się najlepiej. Plecak skórzany w tym stylu to ponadto niedrogi wydatek, bowiem ich ceny zaczynają się w zależności od wielkości plecaka – od 99zł. Dla przykładu sklepy takie jak Brytyjka.pl – oferują je w kilku wariantach oraz kolorach o czym warto się przekonać wchodząc na stronę www.brytyjka.pl.

Zobacz plecak damski skórzany od Brytyjka.pl

Brytyjka

Jeśli wybór plecaka skórzanego w dalszym ciągu jest dla Ciebie zagwozdką, to warto spojrzeć w kierunku sklepów wyspecjalizowanych w tego rodzaju asortymencie. Wśród oferty internetowej można znaleźć długą listę oferentów, od producentów, po hurtownie, natomiast niewiele z nich projektuje i sprzedaje unikalne plecaki w takiej formie jak Brytyjka.pl.

Rekomendujemy właśnie TEN sklep, ponieważ jako jeden z nielicznych projektuje plecaki damskie skórzane od podstaw i ich design jest w 100% oryginalny. Jeśli zatem zastanawiam się nad tym gdzie zamówić plecak skórzany my odpowiadamy jednogłośnie – na Brytyjka.pl

i ciesz się niepowtarzalnym stylem oraz dobrą ceną modelu jaki wybierzesz! Plecak skórzany to bowiem zakup nie tylko na lata, ale i modny dodatek, tym bardziej w damskiej garderobie.

Brytyjka.pl – dlaczego akurat ten sklep z plecakami skórzanymi?

Jeśli przyjrzycie się ofercie plecaków a konkretnie tych skórzanych, z pewnością zauważycie dwa typu dystrybutorów. Pierwszy typ stanowią sklepy multi asortymentowe: sprzedające plecaki, odzież, obuwie, akcesoria, nakrycie głowy, etc. Jest to tak zwane oferta niewyspecjalizowana w danej dziedzinie – w tym przypadku na plecakach. Drugą kategorię sklepów stanowią dystrybutorzy wyspecjalizowani w wąskiej kategorii np. w plecakach różnego typu.

Tutaj dochodzimy do sklepu Brytyjka- który zyskał uznanie Klientów oraz internautów ze względu na specjalizację w sekcji plecaków miejskich, ze skóry, nylonu, oraz innych tkanin technicznych.


Jeśli natomiast w Twoim kręgu zainteresowań jest torba męska na ramię, zapraszamy do drugiego działu naszej witryny!


Co sądzą użytkownicy o zaprezentowanych powyżej plecakach skórzanych?

(Poniższe opinie pochodzą z naszego Profilu na Google)
opinie o galanterii

komentarzŚwietna realizacja, mówię tutaj o tym plecaku skórzanym ze skóry Włoskiej. Dawno nie miałem przyjemności posiadania produktu tak wyjątkowo pieczołowicie wykonanego. Z plecaka nie odstaje najmniejsza niteczka, skóra jest idealnie przycięta, oraz wyszlifowana na rantach.
Dodano 16.10.2020 | Adam Załomski
komentarzZ plecakami jest jak z czekoladkami, niby to tylko frykas do codziennej garderoby, ale kiedy już zamówisz pierwszy, to ciężko spocząć na jednym :). Tak było w moim przypadku. Pierwszy plecak skórzany, kupiony w CCC, stał się początkiem do powstanie całej kolekcji tych skórzanych cudów wygody i elegancki. Ten szary, duży model ze skóry ekologicznej, jest moim ulubieńcem na wyjścia po zakupy. Już nie muszę dźwigać wszystkiego na ramieniu (tak jak to było na przykładzie damskiej torebki)
Dodano 09.09.2020 | Joanna Płomienna GTS Travel Plecaki Damskie