Plecak damski skórzany

Kolekcja naszych plecaków skórzanych nie kończy się na męskich fasonach. Z dumą prezentujemy także skórzane plecaki damskie, który zdobyły popularność dzięki trwałemu wykonaniu, zastosowaniu skór naturalnych z polskich garbarni a także designowi. Przykład takiego plecaka ze skóry, poniżej:

plecaki skórzane

Ten model plecaka damskiego to flagowy fason w stylu vintage. Wykonany jest ze skóry naturalnej w połączeniu z modnym canvas-em. Oba materiały świetnie ze sobą współpracują tworząc wyjątkowy plecak skórzany dla kobiety z klasą. Wielu projektantów plecaków skórzanych dla kobiet tworzy podobne fasony w oparciu o łączenie rożnych surowców i kreowaniu dodatków damskich jak gdyby dotkniętych palcem czasu, styl ten nazywa się mianem “retro vintage”. Lubimy podglądać i naśladować takie kreacje, chętnie szukamy w nich własnych inspiracji i tym sposobem budujemy własną kolekcję skórzanych plecaków damskich.

Plecaki damskie skórzane z naszej kolekcji

Wśród plecaków ze skóry naturalnej, nad którymi pracuje nasze biuro projektowe, możemy wyszczególnić kilka podstawowych modeli, które zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli:

RodzajMateriałPrzeznaczenie
Plecak damski skórzany A4 juchtowySkóra bydlęcaCiężkie warunki pracy
Plecak ze skóry naturalnej typu” Elegante”Skóra cielęca, koziaRekreacja, spacery
Plecak ze skóry ekologicznej – syntetycznejPoliuretanCodzienne użytkowanie
Plecaczek skórzany ze skóry włoskiejSkóra cielęcaRekreacja

Jak widzimy na powyższej tabeli każdy z plecaków posiada inny rodzaj zastosowania, który wynika z użycia rożnych materiałów. Aby lepiej zobrazować Państwu dokładny wygląd i uszycie powyższych modeli, postaramy się zaprezentować każdy plecak damski skórzany na podstawie zdjęć.

Plecak damski skórzany z juchtu

Najbardziej wytrzymały z pośród wszystkich wzorów, to własnie skórzany plecak damski szyty ze skóry juchtowej. Skóra naturalna tego typu uzyskiwana jest dzięki garbowaniu w tradycyjny sposób. Wierzchna warstwa skóry jest gładka, natomiast wewnętrzna posiada mikro włoski – charakterystyczne dla materiału pochodzenia zwierzęcego i nie obrabianego dodatkowo. Przykład znajduje się na poniższym zdjęciu.

plecak damski skórzany
plecak damski skórzany z juchtu

Cechy pozytywne tego modelu plecaków skórzanych to:

  • doskonała wytrzymałość skóry na pęknięcia
  • wysoki poziomom wodoodporności
  • elegancki naturalny wygląd powierzchni skórzanej

Cechy negatywne – to przede wszystkim cena i tylko cena!

Plecaki ze skóry ekologicznej

każdy plecak skórzany damski czy męski może być wykonany z ekonomicznych materiałów. Poliuretan, polipropylen – to najczęściej stosowane tworzywa w produkcji plecaków z eko skóry. Tego typu plecaki skórzane, nazywamy również plecakami syntetycznymi i wg. nas jest to bardziej poprawna nazwa niż plecaki ze skóry ekologicznej, która często może (ale nie musi) wprowadzać klientów w błąd. Przykład poniżej:

plecak damski
Prezentowany powyżej model, to plecak skórzany damski z materiałów syntetycznych

Plecaki skórzane damskie z tworzyw sztucznych są lżejsze od plecaków ze skóry naturalnej i to ich niewątpliwy plus. Po za tym atutem, mamy już niestety tylko wady.

  • nieatrakcyjny wygląd skóry syntetycznej
  • zapach sztucznego tworzywa
  • wytrzymałość – która niestety jest mniejsza od tej jaką daje nam plecak damski skórzany uszyty z naturalnych materiałów

Plecak skórzany “Elegance” oraz “ze skóry Włoskiej”

Oba modele plecaczków posiadają podobną fakturę skóry naturalnej oraz podobną w dotyku miękkość. Zdecydowaliśmy się zatem zebrać je razem i zrecenzować w ramach jednego opisu.

skórzane plecaki
Powyżej przykład na plecaki damskie skórzane szyte z miękkiej skóry

Plecaki skórzane damskie z takich skór naturalnych idealne sprawdzają się tam gdzie nie będziemy ich nadmiernie eksploatować, czy obciążać. Na spacerze, czy podczas drobnych wycieczek – tam sprawdzają się najlepiej. Plecak skórzany w tym stylu to ponadto niedrogi wydatek, bowiem ich ceny zaczynają się w zależności od wielkości plecaka – od 99zł. Dla przykładu sklepy takie jak Brytyjka.pl – oferują je w kilku wariantach oraz kolorach o czym warto się przekonać wchodząc na stronę www.brytyjka.pl.

Zobacz plecak damski skórzany od Brytyjka.pl

Brytyjka

Jeśli wybór plecaka skórzanego w dalszym ciągu jest dla Ciebie zagwozdką, to warto spojrzeć w kierunku sklepów wyspecjalizowanych w tego rodzaju asortymencie. Wśród oferty internetowej można znaleźć długą listę oferentów, od producentów, po hurtownie, natomiast niewiele z nich projektuje i sprzedaje unikalne plecaki w takiej formie jak Brytyjka.pl.

Rekomendujemy właśnie TEN sklep, ponieważ jako jeden z nielicznych projektuje plecaki damskie skórzane od podstaw i ich design jest w 100% oryginalny. Jeśli zatem zastanawiam się nad tym gdzie zamówić plecak skórzany my odpowiadamy jednogłośnie – na Brytyjka.pl

i ciesz się niepowtarzalnym stylem oraz dobrą ceną modelu jaki wybierzesz! Plecak skórzany to bowiem zakup nie tylko na lata, ale i modny dodatek, tym bardziej w damskiej garderobie.

Jeśli natomiast w Twoim kręgu zainteresowań jest torba męska na ramię, zapraszamy do drugiego działu naszej witryny!